4. snem nášho občianskeho združenia

…. vo Zvolene uskutočnil 4. snem nášho občianskeho združenia Banský región – Terra Montanae.

Stretli sme sa s našimi členmi,  priaznivcami a podporovateľmi. Zbilancovali sme činnosť OZ BR-TM od minulého snemu po jún 2017 a hovorili sme aj o budúcich aktivitách, ktoré pripravujeme. Zvolil sme nových členov do predsednictva OZ. Od rakúskch turistov sme dostali mail, v ktorom nám napísali svoje postrehy, dojmy a zážitky z Barborskej cesty, ktorú prešli na konci mája. S prítomnými sme sa podelili o tieto ich skúsenosti a prečítali sme mail.

Fotogalériu zo 4. snemu si môžete pozrieť TU.

Máj,  2017

Otvorenie tretej sezóny

Prvého mája 2017 sme otvorili 3. sezónu Barborskej cesty. Pri Barbakane v Banskej Bystrici sa stretli priaznivci turistiky, cykloturistiky a putovania. Slnečné počasie a ľudová hudba „Debnár“ z Ľubietovej so sólistkou Barborou spríjemnili čakanie na ambasádora Lukáša Latináka.

Máj,  2017

Putuj, objavuj, telo a dušu uzdravuj

Pri príležitosti blížiaceho sa začiatku otvorenia tretej sezóny Barborskej cesty sa dňa 20. apríla 2017 konal v Cikkerovej sieni v Banskej Bystrici workshop s názvom “Putuj, objavuj, telo a dušu uzdravuj”.

Apríl,  2017

Workshop k téme “Barborská cesta”

Pri príležitosti ukončenia sezóny na Barborskej ceste a dňa sv. Barbory sa 1. decembra 2016 v Cikkerovej sieni v Banskej Bystrici konal workshop. Organizátormi sme boli aj my – Občianske združenie Banský región – Terra Montanae, Mesto Banská Bystrica a Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko

December,  2016

Workshop dňa 1. 12.2016

….. na Barborskej ceste  a dňa sv. Barbory sa 1. decembra 2016 v Cikkerovej sieni v Banskej Bystrici konal workshop. Organizátormi sme boli aj my – Občianske združenie Banský región – Terra Montanae, Mesto Banská Bystrica a Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko.

December, 2016

Stretnutie primátorov a starostov


….

Jméno: 2015-12-03_IMG_1641December, 2016

Barborská cesta na konferencii …

… usporiadala dňa 9.11.2016 medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom „Svätojakubská cesta v umení a cestovnom ruchu“.

Na tejto konferencii bola aj Barborská cesta prostredníctvom aktívnej účasti s príspevkom: „BARBORSKÁ CESTA – NOVÁ (NIELEN) TURISTICKÁ TRASA“, ktorý odprezentovala Oľga Slobodníková. Prítomný bol aj autor Barborskej cesty Juraj Slašťan.

konferencia-nitra1November, 2016

Otvorenie 2. ročníka Barborskej cesty

… pri Barbakane v Banskej Bystrici otváralo Občianske združenie Banský región – Terra Montanae s mestom Banská Bystrica a Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko 2. ročník Barborskej cesty pre chodcov a prvý ročník cyklotrasy. Podujatie pozdravil z horských bicyklov v Tepliciach Peter Sagan, ktorý chcel prísť otvoriť cyklotrasu na Španiu Dolinu.

bc-otvorenie2.rApríl, 2016

Medzinárodný workshop


….

Barborská cesta-workshop v B. BystriciApríl, 2016

Beseda s historikmi Dvořákovcam


…… v Cikkerovej sieni, sa dňa 3.12.2015 uskutočnilo stretnutie realizátorov projektu “Barborská cesta”, zástupcov miestnej samosprávy a verejnosti.  V prvej časti pán Roman Neradný oboznámil prítomných s bilanciou činnosti za obdobie od 1. mája 2015, teda od otvorenia Barborskej cesty.

Druhá časť podujatia bola o histórii baníctva na strednom Slovensku a význame Barbory – patrónky baníkov. Veľmi zaujímavé informácie z histórie pútavým spôsobom porozprával známy slovenský historik Pavel Dvořák a jeho manželka, historička – Daniela Dvořáková

Jméno: 2015-12-03_IMG_1684December, 2015

Otvorenie Barborskej cesty


….a spoločné vykročenie do jej prvej etapy sa uskutočnilo 1. mája 2015 napoludnie, v Hradnom areáli za Barbakanom v Banskej Bystrici.

Otvorenie Barborskej cesty v Banskej Bystrici 1.mája 2015.Máj,  2015

Návšteva z Rakúska


….

Barborská cesta-privítanie hostí z Rakuska u promítora mesta Kremnica,ktorí pricestovali na otvorenie Baeborskej cesty v B.Bystrici 1,mája 2015Máj 2015