Tretia sezóna Barborskej cesty je otvorená

Prvého mája 2017 sme otvorili 3. sezónu Barborskej cesty. Pri Barbakane v Banskej Bystrici sa stretli priaznivci turistiky, cykloturistiky a putovania.

Slnečné počasie a ľudová hudba „Debnár“ z Ľubietovej so sólistkou Barborou spríjemnili čakanie na ambasádora Lukáša Latináka, ktorý chvíľu meškal.
Prítomných privítal autor Barborskej cesty Juraj Slašťan. Potom odzneli príhovory ambasádorov Lukáša Latináka a Ericha Kuriho (z Rakúska), ako aj viceprimátora Banskej Bystrice Martina Turčana, výkonného riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu Jiřího Pěča, amerického podporovateľa a spolupracovníka Barborskej cesty Guy de Balbina a univerzitného profesora Pavla Molnára.
Po otvorení sa viac ako 50 turistov a cyklistov vydalo do Španej Doliny. S dobrou náladou prišli krátko po poludní a pri Baníckej krčme dostali welcome drink – domácu banícku slivovicu, dali si chutný guláš, pivo a pagáče. Po občerstvení si pozreli Kaplnku Božieho hrobu, banícky orloj, historickú školu, navštívili štôlňu s permoníkmi, niektorí vyšli na haldu, odkiaľ bol nádherný panoramatický výhľad a ďalší putovali až do Starých Hôr.
Na Barborskej ceste prajeme všetkým turistom, cykloturistom a pútnikom príjemné a nezabudnuteľné zážitky.

Informácia o tejto udalosti bola publikovaná aj v regionálnych médiách :

Fotografie z otvorenia 3. sezóny Barborskej cesty si môžete pozrieť keď kliknete na tento odkaz