Stručný popis ubytovania

Chaty Studenec sú situované v krásnom tichom prostredí na okraji malebnej obce Banský Studenec, vo vzdialenosti len 7 minút chôdze od Veľkého Kolpašského jazera. Výborná poloha chát na krásnej slnečnej lúke, pri lese a zároveň neďaleko potôčika, poskytuje našim hosťom celoročne ideálne podmienky pre prežitie skvelej dovolenky v kruhu rodiny a priateľov.

V letnom období sa skvele osviežite na blízkom jazere, ktoré ako jediné z ostatných okolitých jazier disponuje plážou pre deti. Na svoje si tu prídu aj milovníci turistiky a cyklistiky, ktorí tu môžu využívať viacero cyklotrás a značených turistických chodníkov, vedúcich nádhernou okolitou prírodou Štiavnických vrchov. Výborne oddýchnuť si môžete aj pri hubárčení a zbere lesných plodov v okolitých lesoch. Spríjemniť Váš pobyt sa určite oplatí aj relaxáciou v neďalekom kúpeľnom areáli a bazénoch termálneho kúpaliska v Sklených Tepliciach, či návštevou blízkeho historického mesta Banská Štiavnica, kde sa môžete prejsť krásnou botanickou záhradou, Banským múzeom v prírode a Arborétom Kysihýbel. V zimnom období sú priaznivcom zimných športov k dispozícii upravené zjazdovky lyžiarskeho strediska Salamandra Ski Resort. Venovať sa môžete aj bežkovaniu v okolí Červenej Studne.

Celoročne Vám ponúkame príjemné ubytovanie v úplne nových dvoch samostatných rekreačných chatách (dokončených v roku 2015 a 2016). Väčšia chata je vhodná pre ubytovanie 4 až 6 osôb, menšia pre 2 až 4 osoby.